Par parku

Piedzīvojumu parka darba laiki : 

Maijā darba dienās 15:00 - 20:00
Maijā sestdienās, svētdienās, svētku dienās​ 12:00 - 20:00
Jūnijā, jūlijā un augustā katru dienu 11:00 - 22:00
Septembrī un oktobrī darba dienās 15:00 - 19:00
Septembrī un oktobrī sestdienās, svētdienās, svētku dienās 12:00 - 19:00

 

Piedzīvojumu parks ir aktīvās atpūtas un sporta komplekss, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām, gan ģimenēm visa gada garumā.

Piedzīvojumu parka vēsture sākās ar ideju par slēpošanas kalna izveidi Baltijas jūras – Rietumlatvijas piejūras zemienē. Idejas īstenošanai Ventspils pilsētas nomalē, Saules ielā 141 tika izveidots unikāls kalns, kura pamatā ir būvgruži un nederīgs ielas grunts materiāls, kas iegūti Ventspilī sākot no 2003.gada. Jau 2005.gadā apmeklētājus ziemas prieku baudīšanai gaidīja labiekārtots slēpošanas kalns „Lemberga hūte”. Vasarā mežā blakus kalnam tika ierīkota virvju trase, kas ieguvusi nosaukumu „Kaķa taka”.

Slēpošanas kalna „Lemberga hūte” augstums un nobrauciena garums tiek pagarināts katru gadu. Tāpat tiek papildinātas arī vasaras atrakcijas, un kopš 2007. gada apmeklētājiem durvis vērusi arī servisa ēka ar inventāra nomas punktu un mājīgu kafejnīcu. 2012. gada nogalē servisa ēkā tika paplašinātas nomas punkta un kafejnīcas telpas, izbūvēta āra terase. Savukārt, 2013. gadā tika būtiski papildināts atrakciju piedāvājums - jauna atrakciju zona ar mīksto segumu un atrakcijām: bampermašīnas, bamperlaivas, tramplīnlaiva, bērnu autoskola un mākslīgā ledus slidotava. Atrakciju zonas centrā atrodas laminārās strūklakas.

Šobrīd Piedzīvojumu parks kļuvis par iecienītu atpūtas un sportošanas objektu gan ventspilnieku, gan pilsētas viesu vidū.


 

BMX trase

Ventspils Piedzīvojumu parka teritorijā atrodas viena no modernākajām BMX trasēm Latvijā. Šajā BMX trasē ir izveidoti dažādas sarežģītības tramplīni un virāžas, un tā ir veidota ar mērķi, lai rīkojot sacensības, varētu pēc iespējas objektīvāk novērtēt braucējus.

Iedzīvotājiem pieejamie bezmaksas laiki: pirmdien, trešdien, piektdien plkst. 12.00 – 13.00.


 

Informējam, ka Olimpiskā centra “Ventspils” apsaimniekotajās sporta un atpūtas bāzēs rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā un Olimpiskā centra “Ventspils” mājas lapās, drukātajos izdevumos, kā arī pašvaldības un Olimpiskā centra “Ventspils” kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

Pārzinis: Olimpiskais centrs “Ventspils”, Sporta iela 7/9, Ventspils, LV – 3601, e-pasts:

Vēsture

 • 2005

 • 2006

 • 2007

 • 2008

 • 2009

 • 2010

 • 2011

 • 2012

 • 2013

 • 2014

 • 2015

 • 2016

 • 2017

 • 2018

 • 2019

 • 2005. gads
 • 2006. gads
 • 2007. gads
 • 2008. gads
 • 2009. gads
 • 2010. gads
 • 2011. gads
 • 2012. gads
 • 2013. gads
 • 2014. gads
 • 2015. gads
 • 2016. gads
 • 2017. gads
 • 2018. gads
 • 2019. gads

2005. gads

2005. gada nogalē, īsi pirms Ziemassvētkiem un līdz ar pirmā sniega parādīšanos, ventspilnieki saņēma īstu dāvanu – Slēpošanas kalnu. 2002. gadā kalna vietā atradās Padomju armijas pamestās garāžas un atkritumi.

2003. gadā tika uzsākts veidot kalnu. 2005. gadā izveidotas pakāpes - 18, 15 un 10 grādu slīpumā, kalna augstums - 16 m. 

Pilsētnieki savās domās jau vairākus gadus bija izauklējuši šo notikumu un nu tas ir pieejams ikvienam iedzīvotājam un pilsētas viesim, ar Ventspils pašvaldības un personīgi pilsētas vadītāja Aivara Lemberga finansiālu atbalstu 100 000 latu apmērā ir radīts slēpošana kalns „Lemberga hūte”.

Slēpošanas kalna atklāšana notika 2005.gada 21.decembrī. Tas veidots no būvgružiem un nederīga ielu grunts materiāla, kas iegūts Ventspilī laika posmā no 2003. gada. Lemberga hūtes pakalpojumus 2005./2006. gada sezonā izmantoja ap 18000 cilvēku.

2006. gads

2006. gads

Teritorijā ap slēpošanas kalnu “Lemberga hūte” top sporta un aktīvās atpūtas komplekss „Piedzīvojumu parks” ar BMX trasi, futbola-frīsbija laukumu u.c. aktīvās atpūtas objektiem. Jūnijā atklāta šķēršļu trase „Mežakaķis" ekstrēmu izjūtu un aktīvas sportiskas atpūtas cienītājiem.

Gatavojoties 2006/2007. gada slēpošanas sezonai, Lemberga hūtē veikti virkne darbu - ir pagarināts trases nobrauciena garums, sasniedzot 180 m, kā arī par 8 m ir paplašināta kalna virsotne, un tā sasniedz 32 m augstumu. 

2007. gads

2007. gads

Gada sākumā Piedzīvojumu parkā atklāta BMX trase, tās galvenais veidotājs bija Latvijā BMX aprindās labi pazīstamais sportists – treneris Ivo Lakučs. BMX trasē uzstādītas tribīnes ar 400 skatītāju vietām. Tribīnes būvētas uz zemes paaugstinājuma, kas BMX braucējus aizsargā no vēja un nodrošina skatītājiem labāku redzamību. Aktīvās atpūtas cienītāji jaunizveidotajā Piedzīvojumu parkā varēja šūpoties kīkinga šūpolēs, iznomāt montainbordus un lēkāt batutos.


Kalna augstums 2007. gadā sasniedz 38 m, kas ir par 6 m augstāk kā 2006. gadā (32 m). Domājot par apmeklētāju ērtībām, slēpošanas kalna austrumu daļā ir uzstādīts papildus apgaismojums un paplašināta stāvvieta 60 automašīnām. Kalna inventāra noma ir papildināta ar jaunu slēpju un snovborda inventāra klāstu, kā arī ar sezonas sākumu sāk darboties jauna servisa ēka ar kafejnīcu. Snovborda un slēpošanas pamatus tāpat kā iepriekšējā gadā var apgūt pie instruktoriem maksas grupās.

Papildus slēpošanas un snovborda trasei, kalnā izveidota trase kameršļūkšanai. Ar jauniem tramplīniem, slaidu un reilu elementiem papildināta snovborda trase un to jau var dēvēt par Lemberga hūtes snovparku. Kalna vidū ir izveidota trase iesācējiem - slēpošanas un snovborda pirmo iemaņu apgūšanai. Ziemas priekus var baudīt arī bērnu kalniņā, vizinoties bez maksas ar līdzi paņemtajām ragavām vai slēpēm. Slēpošanas kalnā darbojas divi pacēlāji. Lemberga hūte apgādāta ar jaunu, ērtu un modernu elevatora tipa pacēlāju. Slēpošanas kalnā ir iegādāti divi jauni sniega pūtēji un īpaša dzesēšanas sistēma, nodrošinot iespēju saražot divas reizes vairāk sniega. Līdz ar to uz kalna darbojas 4 sniega lielgabali.


Ventspils piedzīvojumu parks iegūst Kurzemes tūrisma asociācijas balvu - Labākais atpūtas piedāvājums ģimenei Kurzemē 2007.

 

2008. gads

2008. gads

2008. gada janvārī darbu uzsāka mājīga kafejnīca „Stender's”. Jau otro gadu Ventspilī darbojas un turpina attīstīties viens no lielākajiem aktīvās atpūtas objektiem – Piedzīvojumu parks, kura teritorijā atrodas sporta objekti: BMX trase un futbola-frīzbija laukums, kā arī aktīvās atpūtas objekti: Kaķa taka, kameršļūkšans trase, katapulta, peintbols, kīkinga šūpoles, mountainbordi, kalnu skrejriteņi, elektromobīļi un batuti. Ziemā Piedzīvojumu parkā darbojas slēpošanas kalns„Lemberga hūte”.

Kopš 2008. gada pavasara Piedzīvojumu parkam sava atpazīstamības zīme. Piedzīvojumu parks ir ieguvis logotipu stilizētas pieturas zīmes „P” izskatā, kas simbolizē Piedzīvojumu parka nosaukumu, kā arī asociējas ar ceļa zīmi „Pietura”, tādējādi izsakot uzaicinājumu ikvienam garāmbraucējam pieturēt Piedzīvojumu parkā. Piedzīvojumu parka logotipu izstrādāja dizaina studija „Lamatas un slazdi”.

Piedzīvojumu parka atrakcijas maijā un jūnijā apmeklējuši jau vairāk kā 4 tūkstoši atpūtnieku. Īpašu atsaucību ieguvusi jaunā peintbola trase. Lielu atsaucību guvuši arī kultūras pasākumi – Piedzīvojumu parka un Ventspils tūrisma sezonas atklāšana, rokfestivāls „Ikrs+ 2008” un brīvdabas festivāls Jūras svētku ietvaros uz vairākām skatuvēm „Terra Winda”. Šajos pasākumos pabijuši vairāk kā 6 tūkstoši interesentu. Piedzīvojumu parkā vasarā notikuši kalna apzaļumošanas darbi.   

2009. gads

2009. gads

Piedzīvojumu parkā tiek piedāvāta jauna atrakcija - nobraucieni ar trosi pāri kalna nogāzei. Troses nobrauciens ir 200 metrus garš un tiek veikts apmēram 3 - 6 metru augstumā pāri Piedzīvojumu parka kalna nogāzei. Nobrauciena maksa ir viens lats.

26. septembrī Ventspils Piedzīvojumu parkā svinīgi atklāta jaunā velotaka, kas izveidota Piedzīvojumu parka meža zonā un sadalīta 3 dažādas grūtības posmos. Velotaka pieejama bez maksas. 


Sveicot visus skolēnus un arī viņu vecākus un skolotājus 1.septembrī, Piedzīvojumu parks ir sagādājis vienreizēju pārsteigumu – Latvijā lielāko saldējuma kokteili, kuru pagatavoja bārmeņu duets Gvido Elksnis un Stasis Jonāns. Tas tapa no Druvas saldējuma un Pūres plūmju sulas, pievienojot eksotisku Pūrē ražotu granātābolu sīrupu. 400 litru saldējuma kokteilis tika gatavots uz speciāli aprīkotas skatuves gigantiskā mikserī un tas tiks sadalīts 1333 porcijās.  

 

2010. gads

2010. gads

Gatavojoties jaunajai sezonai, Piedzīvojumu parkā veikti apzaļumošanas un celiņu bruģēšanas darbi. Jaunajā sezonā Piedzīvojumu parkā pieejama arī velo noma. Ar iznomātajiem velosipēdiem var vizināties gan pa Piedzīvojumu parka velotakām, gan ārpus Piedzīvojumu parka teritorijas. Tiek aizsākta tradīcija pilsētas svētku laikā Piedzīvojumu parkā rīkot Kantrī mūzikas pasākumu. 20. jūnijā Ventspilī norisinājās pirmais Piedzīvojumu parka pusmaratons, kurā dažādās distancēs un vecuma grupās startēja vairāk kā tūkstotis cilvēku. 21. augustā notika Latvijas nūjošanas 1. festivāls Ventspilī, kurā piedalījās 265 dalībnieki.

2011. gads

2011. gads

Februārī notiek pirmās augsta līmeņa sacensības slēpošanas kalnā "Lemberga hūte". 2011. gada 5. augustā Ventspils Pilsētas svētku laikā Ventspils mākslīgi uzbērtajā slēpošanas kalna “Lemberga hūte” virsotnē tika atklāta skulptūru „Staltbriežiem Kurzemē – 100”. Skulptūras autors ir mākslinieks Gļebs Panteļejevs, brieža skulptūra veidota no bronzas dabīgā lielumā, kopā ar ragiem tā augstums pārsniedz divus metrus. Skulptūra veltīta staltbriežu (Cervus elaphus) savvaļaspopulācijas mērķtiecīgas atjaunošanas Latvijas teritorijā simtgadei.

2012. gads

2012. gads

Slēpošanas kalns sasniedzis 52 m augstumu, tajā izbērts miljons kubikmetru grunts. 2012. gada nogalē servisa ēkā tika paplašinātas nomas punkta un kafejnīcas telpas, izbūvēta āra terase.

2013. gads

2013. gads

Maijā kalna pakājē tiek atklāta jaunā atrakciju zona ar mīksto segumu un atrakcijām: bampermašīnas, bamperlaivas, tramplīnlaiva, bērnu autoskola un mākslīgā ledus slidotava. Atrakciju zonas centrā atrodas laminārās strūklakas.

2014. gads

2014. gads

Piedzīvojumu parka jaunā atrakciju zona tika atzīta par vienu no trim veiksmīgākajiem jaunajiem tūrisma produktiem 2014. gadā.

2015. gads

2015. gads

9. maijā notika Piedzīvojumu parka atjaunotās BMX trases atklāšana. BMX trases rekonstrukcijas laikā līdz 5m augstumam ir paaugstināts starta kalns, to paaugstinot par 2,15 m. Trases kopējais garums ir palielinājies par 10m. 

Kalna augstums jau ir sasniedzis 58 m atzīmi. No kalna virsotnes ar tālskati iespējams pārredzēt visu pilsētu, Kurzemes mežus un jūru, ar katru gadu ne tikai paceļas arvien augstāk, bet izpleties arī plašumā. Palielinās arī nobrauciena garums, kas sasniedzis 240 m.

16.maijā atklātas arī trīs jaunas atrakcijas: Rotaļu namiņš, gumijlekšanas batuti un kameršļūkšanas trase.

2016. gads

2016. gads

2017. gads

2017. gads

Piedzīvojumu parka atrakciju zonā atklātas jaunas piepūšamās atrakcijas - "Kuģis" un "Osta". 

Atrakcija „Kuģis” ir aprīkota ar diviem slidkalniņiem un astoņiem šķēršļiem, savukārt atrakcija „Osta” sastāv no vairākiem elementiem. Tajā ir gan šķēršļu platformas ar lēkšanas iespējām, slidkalniņš un 12 vertikālie šķēršļi, kā arī grīdā iestrādāts slēpšanās un lēkāšanas elements. Abas atrakcijas aprīkotas ar iestrādātu ūdens novadīšanas sistēmu, kas pēc lietus ātrāk ļauj tās sakopt un sagatavot turpmākai izmantošanai.

2018. gads

2018. gads

Piedzīvojumu parka atrakciju zona papildināta ar jaunu atrakciju - batutu kompleksu. 

Atrakcijas izmēri ir 10 x 15 metri, un tajā ir veselas 16 lēkājamās virsmas, līdz ar to atrakciju vienlaikus ir iespējams izmantot pat 8 cilvēkiem. Jaunajos batutos ir arī jauni un interesanti elementi - divas slīpās batuta virsmas un basketbola grozi, kas padara šo atrakciju vēl aizraujošāku. Batutu kompekss ir vienīgā āra atrakcija Latvijā, kam lēkājamās virsmas ir no tāda batuta materiāla, ko izmanto arī profesionāli vingrotāji.

2019. gads

2019. gads

Maijā Piedzīvojumu parka BMX trasē atklāta jauna BMX servisa ēka.

Tā ir moduļu tipa, ēkā iekārtotas zēnu ģērbtuves ar 20 skapīšiem, meiteņu ģērbtuves ar 4 skapīšiem, kā arī tualetes un dušas. Ēka piemērota arī personām ar kustību traucējumiem. Servisa ēkā ir arī velosipēdu noliktava, trases inventāra uzglabāšanas telpa, kā arī remontu darbnīca un ēkas otrajā stāvā izvietota telpa tiesnešiem un treneriem.

Vadība

Nauris Tālbergs

Pārvaldnieka vietnieks

Juris Riekstiņš

Pārvaldnieks