Filtrs:  Dzēst filtru

Ventspils Piedzīvojumu parkā atklāta Baltijā lielākā rodeļu trase - Ventspils rodelis.

Kopējais rodeļu trases garums ir 800 m, bet nobrauciens ir vairāk kā puskilomertu, t.i. 580 m garš. Rodeļa kamanas var sasniegt maksimālo ātrumu 40 km/h, bet aptuveni 25 metru augstumā no zemes līmeņa rodeļu trase veido divas 360 grādu virāžas.

Rodeļa izbraucienā var doties arī pieaugušais kopā ar bērnu, jo kamanas ir divvietīgas un to kravnesība ir līdz 150kg. Kamanas ir aprīkotas ar viedo elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskajām bremzēm.

Rodeļu trase darbosies visu gadu un, lai pasargātu pasažierus no nokrišņiem, kamanas iespējams aprīkot ar aizsegiem.    

Pakalpojumu cenas:

  • bērnam vecumā no 3 līdz 7 gadiem nobrauciens ir bez maksas, tikai kopā ar pilngadīgu personu, kurai ir jāiegādājas biļete,
  • jauniešiem vecumā no 8 līdz 17 gadiem viena nobrauciena cena ir 3 eiro,
  • pieaugušajiem viena nobrauciena cena ir 5 eiro.

Rodeļu trases būvniecība Piedzīvojumu parkā uz slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzes tika uzsākta 2022.gada 1.jūlijā. Tā kā iecere par rodeļa izveidi uz slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzes bija lolota jau vairākus gadus, tad šis bija pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” sagatavots augstas gatavības pašvaldības investīciju projekts jauna tūrisma pakalpojuma attīstībai Ventspils pilsētā, kas tika realizēts ar valsts budžeta līdzfinansējumu 1,6 miljonu eiro apmērā.

Rodeļu trases konstrukcijas un kamanas izgatavotas “Josef Wiegand GmbH & Co. KG” rūpnīcā Vācijā, kas ir viens no lielākajiem un pieredzējušakajiem rodeļu trašu izgatavotājiem visā pasaulē.  

Būvniecību realizēja SIA “PILSBŪVE”, būvuzraudzību objektā veica SIA “Firma L4”, savukārt autoruzraudzību – arhitektu biroji SIA “Nams”, SIA „Arvol”, SIA „AB Clausen Latvia”. Rodeļu trase atklātā nomas izsoles procedūrā ir nodota nomā SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””.