Ventspils rodelis ir Baltijā lielākā vissezonas rodeļu trase, tā atrodas Piedzīvojumu parkā un tika atklāta pagājušā gada jūnijā. Kopējais rodeļu trases garums ir 800 m, bet nobrauciens ir 580 m garš ar 360 grādu virāžām. Rodeļa kamanas ir divvietīgas un var sasniegt maksimālo ātrumu līdz 40 km/h. Atšķirībā no citām Piedzīvojumu parka atrkcijām, kas tiek piedāvātas tikai vasaras sezonā, Rodeļu trase apmeklētājiem ir pieejama visu gadu. Paredzams, ka savu pirmā darbības gada jubileju Ventspils rodelis varēs atzīmēt ar simtstūkstošo apmeklētāju.

Konkursa “Latvijas Labākais Tirgotājs” mērķis ir veicināt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas standartu un kultūras uzlabošanu uzņēmumā, vienlaikus paaugstinot piedāvātā servisa kvalitāti un motivējot personāla individuālo ieguldījumu.

Kā informēja pasākuma organizatori, šogad cīņā par finālu iesaistījušies vairāk kā 600 dažādu objektu no visiem Latvijas novadiem. Fināla balsojumam tika izvirzīti 37 kandidāti. Visus pretendentus vērtēja ekspertu komisija, kuras pārstāvji pēc anonīmā klienta principa, apsekoja šos objektus.

Konkursu “Latvijas Labākais tirgotājs”  organizē sabiedriskas organizācijas – Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un tas norisinās jau kopš 1995.gada. Konkurss ir kļuvis par stabilu tradīciju un kvalitātes kritēriju šajā nozarē. Tas ir nekomerciāls un atklāts, kur var piedalīties jebkurš Latvijas uzņēmums, kas darbojas nozarē. “Latvijas labākais tirgotājs” pastāvēšanas laikā konkursa finālā atzinību izpelnījušies vairāk kā 1491 dažādi tirdzniecības nozares objekti.

LTA dibināta 1912.gadā, bet tās darbība atjaunota 1994.gadā. Pašlaik tajā brīvprātīgi apvienojušies vairāk nekā 600 uzņēmēju, kuri nodarbojas ar tirdzniecību, ēdināšanu un pakalpojumu sniegšanu.

Balvas dizainu 1995. gadā radījis metālmākslinieks Ainārs Sils. Balvas formā ietverts zirga Pegaza spārns, simboliski atveidojot veiklību, gudrību un panākumus. Ar stipru spārna vēzienu ir iespēja pacelties augstāk, redzēt tālāk un rīkoties gudrāk.

Tieši pirms desmit gadiem  galveno balvu atpūtas un sporta objektu kategorijā konkursā "Latvijas Labākais tirgotājs 2013" ir saņēmis arī Ventspis Piedzīvojumu parks.