Pieteikšanās līdz 9.augustam ir bezmaksas un notiek mājaslapā www.nujosanasfestivals.lv, sadaļā Reģistrēšanās.

 

Šī gada nūjošanas festivāls ienesīs festivālā vairākus jauninājumus. Ņemot vērā, ka šogad aprit 10 gadi, tad svinēsim dzimšanas dienu  un atzīmējot šo jubileju organizatori aicina Ventspils Nūjošanas festivāla dalībniekus tērpties svinīgi, krāsaini – kā jau uz dzimšanas dienas ballīti ar devīzi “Dzimšanas dienas ziedu klēpis.” Nūjotāji Vislatvijas nūjošanas festivālā pirms paša starta tiks aicināti uz  tērpu parādi, un pasākuma organizatori un atbalstītāji pasniegs speciālas balvas efektīvākajiem tērpu īpašniekiem.

 

Dalībniekiem būs pieejama Veselības aleja, kurā varēs noskaidrot sava organisma fiziskās formas stiprās puses un trūkumus, izmantojot ķermeņa masas analizatoru. Veselīgs uzturs ir pamats pareiza uztura koncepcijai un, lai labāk izzinātu sevi un nedarītu pāri sev un savam ķermenim būs iespējams izmēģināt veselības tēju stendu, kā arī uzklausīt masiera konsultācijas. Veselības alejā būs iespējams iegūt profesionāla fizioterapeita konsultāciju, kas var būt noderīga jebkuram cilvēkam profilakses nolūkos, kā arī tiem, kas vēlas uzsākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm vai jaunu sporta veidu. Fizioterapeita konsultācija ir nepieciešama personām, kuras vēlas samazināt funkcionālos ierobežojumus pēc dažādām saslimšanām vai traumām. 

 

Jau no plkst. 9:00 būs  numuru un čipu saņemšana, bet tiem kas vēlas izmēģināt nūjas un uzlabot savu nūjošanas tehniku, varēs  izīrēt nūjas par 1 EUR un uzlabot savu nūjošanas tehniku īpaši izveidotajā Labas nūjošanas koridorā kopā ar zinošiem nūjošanas instruktoriem.

 

Labu noskaņu nodrošinās dziedātāja Katrīna Bindere-Čodere, kura ir ventspilniece un mūsuprāt viena no romantiskākajām Latvijas dziedātājām.

 

Katrs finišētājs kā apliecinājumu par piedalīšanos Vislatvijas nūjošanas 10.festivālā saņems īpaša dizaina cepuri, kuras dāvināšana nu jau ir kā viena no nūjošanas festivāla pamattradīcijām. Īpašas balvas saņems ātrākie nūjotāji katrā distancē.

 

Īpašs pārsteigums gaida lielākās komandas, kas saņems pateicības un pārsteigumu balvas. Dalībniekiem būs iespējams cienāties ar zupu un svētku kūku.

 

Festivāla programma:

09:00 – 10:45 Reģistrācija, numuru un čipu saņemšana, nūju noma

10:00 – 14:00 Veselības aleja, Foto sesijas salons

09:30 – 10:30 Nūjošanas tehnikas apguve

10:20 – 10:40 Kopīga iesildīšanās

10.40 Modes skate un došanās uz startu

11:00 Starts Vislatvijas nūjošanas festivālam, divas distances 5,3 km un 10,6km

11:00 – 13:00 Septiņos trases punktos īpaša kultūras programma, kā arī dzeršanas punkts un augļu punkts

12:40 – Pēdējā dalībnieka finišs

12:10 – 13:00 Pirmsapbalvošanas koncerts – ventspilniece, dziedātāja Katrīna-Bindere Čodere

11:30 – 14:00 Aukstā zupa visiem sacensību dalībniekiem

13:00 Apbalvošanas ceremonija ātrākajiem, 5 modes balvas, tehniskākie nūjotāji, apbalvojam kuplākos uzņēmumus, izlozes

13:15 Pārsteiguma kūka visiem

 

Pasākuma laikā Piedzīvojuma parkā darbosies telts, kurā varēs saņemt informāciju par sirds un asinsvadu saslimšanu profilaksi, ar eksprestestu palīdzību noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī noteikt savu ķermeņa masas indeksu un veikt asinsspiediena mērījumus.

 

Pasākums organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

 

Esi aktīvs – iesaisties nūjošanas festivālā!