Sestdien, 7. maijā, plkst. 11:00 Piedzīvojumu parkā jau tradicionāli ar krāšņu velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad velobrauciena moto ir “Pretī vasaras košumam”.

Atbilstoši moto velobrauciena dalībnieki ir aicināti padomāt par sava velosipēda un apģērba noformējumu. Kā jau ierasts, interesantākā noformējuma īpašnieki, saņems pārsteiguma balvas!

Velobrauciens notiks divās trasēs: 2,1 km garajā bērnu trasē un 8,6 km garā trasē.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam starts 2,1 kilometru distancē paredzēts plkst. 10:15. Pulcēšanās vieta – pie Piedzīvojuma parka galvenajiem vārtiem. Bērni pēc distances veikšanas saņems speciālu kuponu vienas Piedzīvojuma parka atrakcijas apmeklējumam.

Finiša zonā visi dalībnieki saņems ne tikai sertifikātu un uzlīmi, bet arī speciālu kuponu, kas dos iespēju piedalīties loterijā, kuras galvenā balva būs velosipēds. Atsevišķu balvu – pateicības saņems lielākie kolektīvi.

Vērienīgo sezonas atklāšanas pasākumu papildinās Ventspils Kultūras centra organizētās aktivitātes. Abu distanču dalībniekus starta punktā uzmundrinās metālpūšamo instrumentu ansamblis “Ventspils Brass”, savukārt, finišā dalībniekus sagaidīs bundzinieki. Svētku koncertā uzstāsies mūziķis Atis Ieviņš un Ventspils grupa “Windy Temper”, kā arī popstudija “Jūras akmentiņi”.

Mazākajiem velobrauciena dalībniekiem par prieku Piedzīvojumu parkā rosīsies Bitīte un Mārīte. Pasākuma laikā būs atvērtas arī radošās darbnīcas bērniem, kurās ikviens varēs izgatavot dekoratīvus balona zvēriņus, izveidot papīra putnus, kā arī tikt pie glitter tetovējuma.

Atceries par drošību!

Atgādinām, ka, dalībniekiem piedaloties velobraucienā, jāizmanto aizsargķivere, kura kritiena gadījumā pasargā braucēja galvu no smagām traumām. Neviens riteņbraucējs nav pasargāts no paša nejaušām kļūdām. Labāk, lai krītot saskrāpējas un ieplaisā ķivere, nevis gūsti traumas Tu pats! Likums nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam ķivere ir obligāta.

Pasākums organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros!

Turpmākā informācija Ventspils valstspilsētas mājas lapā www.ventspils.lv