Sestdien, 11. maijā, plkst. 11:00 Piedzīvojumu parku un pilsētas ielas piepildīs velobraucēji, un jau tradicionāli ar krāšņu velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Mazākajiem braucējiem līdz 7 gadu vecumam starts Bērnu distancē paredzēts plkst. 10:15, bet starts visiem pārējiem dalībniekiem Garajā distancē paredzēts plkst. 11:00.

Velobrauciena devīze ir “Taureņu veloorķestris”, tādēļ ikviens velobrauciena dalībnieks ir aicināts padomāt par sava velosipēda un apģērba krāšņu un atraktīvu noformējumu atbilstoši devīzei. Kā jau ierasts, interesantākā noformējuma īpašnieki saņems pārsteiguma balvas! Pavisam plānots apbalvot dalībniekus sešās dažādās nominācijās. Pulcēšanās vietā, pie Piedzīvojuma parka galvenajiem vārtiem, mazos velo braucējus uzmundrinās jautra bērnu mūzika, sagaidīs tēli – Bitīte, Mārīte un Teliņi.

Velobrauciens notiks divās trasēs: 2,1 km garajā bērnu trasē un 8,6 km garajā trasē.

Bērnu distances (2,1 km) maršruts: Starts Piedzīvojumu parkā – Saules iela – Pionieru iela – Ganību iela – Krustkalnu iela – finišs Piedzīvojumu parkā.

Garās trases (8,6 km) maršruts: Starts Piedzīvojumu parkā – Saules iela – Lielais prospekts – Kroņu iela – Loču iela – K.Valdemāra iela – Ostas iela – Prāmju iela – Kuldīgas iela – Ganību iela – Krustkalnu iela – finišs Piedzīvojumu parkā.

Velobraucienam iepriekš nav jāreģistrējas.

Pēc finiša dalībnieki saņems piemiņas sertifikātu un uzlīmi par dalību braucienā, kā arī varēs cienāties ar spēcinošu putru, baudīt muzikālus priekšnesumus un piedalīties velosipēda izlozē. Tāpat gaidāmi dažādi citi pārsteigumi.

Pasākuma laikā darbosies izbraukuma Ventu banka. Piedzīvojumu parkā lielus un mazus velo braucējus sagaidīs tēli – Bitīte, Mārīte un Teliņi, apmeklētāji tiks aicināti radošajās darbnīcās.

Atceries par drošību!

Atgādinām, ka, dalībniekiem piedaloties velobraucienā, jāizmanto aizsargķivere, kura kritiena gadījumā pasargā braucēja galvu no smagām traumām. Neviens riteņbraucējs nav pasargāts no paša nejaušām kļūdām. Labāk, lai krītot saskrāpējas un ieplaisā ķivere, nevis gūsti traumas Tu pats! Likums nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam ķivere ir obligāta.

Pasākums organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros!