12.augustā, stāvlaukumā aiz Ventspils Piedzīvojumu parka notiks CSDD organizēts un Ventspils pašvaldības atbalstīts bezmaksas riteņbraukšanas pasākums visai ģimenei „Bērnu rallijs 2018”. Sacensību starts tiks dots pulksten 12:00, ierašanās pasākumā vēlama no pulksten 11:30.

„Bērnu rallijs” ir izglītojošs un sportisks pasākums, kas sniedz iespēju izkopt iemaņas, kuras vajadzīgas velobraucējam, lai droši piedalītos ceļu satiksmē. Sacensību ieguvēji ir ne tikai paši dalībnieki, bet arī tie, kuri ikdienā ceļu satiksmē sastopas ar velosipēdistiem, jo  zinošs un prasmīgs riteņbraucējs ir drošs satiksmei.

Sacensību dalībniekiem ir iespēja startēt gan trīs grupās individuāli (A=2011.–2012.gados dzimušie, B=2008.-2010.gados dzimušie, C=2004.-2007.gados dzimušie), gan komandu grupā, kur viens dalībnieks ir vecumā līdz 14 gadiem, otrs – vecumā no 15 gadiem.

Dalībnieki veiks posmus, kuros jāpierāda iemaņas šķēršļu trasēs, stūrējot velosipēdu, velokartu un tiem radniecīgu pārvietošanās līdzekli, kā arī jāspēj atrisināt dažādi ar ceļu satiksmi saistīti teorijas uzdevumi. Sacensībām sagatavoties nepieciešams jau laikus, atkārtojot praktiskās braukšanas iemaņas, īpaši šķēršļu figūras savukārt ceļu satiksmes noteikumus aicinām mācīties, izmantojot CSDD izveidotās interaktīvās spēles tīmekļa vietnē www.berniem.csdd.lv. Dalībnieki, kuri pierādīs sevi precizitātē, veiklībā, zināšanās un ātrumā saņems vērtīgas balvas, ko sarūpējis pasākuma organizators CSDD sadarbībā ar pasākuma atbalstītāju XSPORTS.

Neatkarīgi no uzrādītā rezultāta ikviens dalībnieks saņems veicināšanas balvas, ko sarūpējis pasākuma organizators CSDD. Par enerģijas devu rūpēsies ”Baltais” un „Limpo” savukārt par drošību ”IF apdrošināšana”. 

Atgādinām, ka sacensību laikā izmantot savus velosipēdus varēs tikai tad, ja tie būs tehniskā kārtībā, ja neesi par to drošs – neuztraucies, pasākuma laikā inventāru nodrošina organizatori.

Reģistrēties sacensībām nepieciešams jau savlaicīgi tīmekļa vietnē  www.berniem.csdd.lv  – “Bērnu rallijs” konkursa sadaļā, iepazīstoties detalizētāk ar sacensību nolikumu.

Visas dienas garumā notiks arī pitstopi jeb brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, kurās aicināti piedalīties ne tikai sacensību dalībnieki, bet arī pasākuma apmeklētāji – tie līdzjutēji, kuru bērni, radi, draugi, paziņas startē sacensībās. Rezultatīvākie pitstopu dalībnieki saņems balvas, ko sarūpējuši organizatori un pasākuma atbalstītāji.

Šogad pasākums notiek piecās pilsētās – Liepājā, Kuldīgā, Jelgavā, Saldū un Ventspilī. Visu atlases kārtu godalgoto vietu ieguvēji mērosies prasmēs un zināšanās finālsacensībās, kas notiks 26.augustā Liepājā, koncertzāles „Lielais Dzintars” stāvlaukumā.

Sacensības Ventspilī organizē VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Mārketinga projektu aģentūru „Fortius” ar Ventspils pilsētas domes finansiālu atbalstu