12.augusta sestdienas pēcpusdienā, jau 20. gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālās starptautiskās Supermotokrosa sacensības „Ventbunkers Lielā Balva 2017”, kuras arī šoreiz tiek rīkotas Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā. Šajā jubilejas pasākumā  pilsētā „toni” noteiks motocikli, jo  Supermotokross   un Freestyle motokrosa šovs būs sportiskākā un azartiskākā svētku daļa.  Arī šogad sacensības organizē   Ventspils motoklubs „RODEO”, kas sadarbībā ar pasākuma ģenerālsponsoru – AS „VENTBUNKERS” un Ventspils pilsētas domi, cenšas padarīt šīs sacensības  arvien aizraujošākas, daudzpusīgākas gan skatītājiem, gan sportistiem. Tieši ar sportistu prezentāciju plkst. 17.00 tiks atklāti motokrosa svētki Ventspilī !

Jau 7 reizi  Supermotokross notiks slēpošanas kalna nogāzē  - Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā, kurā šim pasākumam par godu tiks uzbūvēta speciāli izveidota  Supermotokrosa trase, kura ir īpaša ar to, ka tā tiek būvēta katru gadu no jauna  un ir unikāla ar  savu sarežģīto rokrakstu, neatkārtojamību un pārskatāmību. Apmeklētāju ērtībām kalna pakājē tiks izvietotas speciālas pārvietojamās skatītāju tribīnes.  Moto trase  gadu no gada  kļūst  garāka un sasniegs kalna virsotni, kur ar lēcienu lejā trauksies motocikli, pa ceļam šķērsojot tramplīnus un virāžas. Kalna pakājē tiks  atvesta un uzstādīta speciāla  „FMX Freestyle Show” rampa, jeb tramplīns,  uz kuras savu   meistarību  ekstrēmajos „ Freestyle” lēcienos,  ar galvu reibinošiem trikiem - „BackFlip  Combo” un citiem, demonstrēs Pasaules arēnu un skatītāju atzinību ieguvušais vācu sportists Tobias Finck. Šogad viņam asistēs vairākkārtējs starptautisku šovu dalībnieks un Polijas čempions  Artur Puzio, kurš  savu pieredzi un triku arsenālu papildinājis sacensību seriālos „Night of the jump”, Latvijas jaunā uzlecošā zvaigzne Kalvis Skrastiņš, kurš tikko atgriezies pēc smagas traumas piedalīsies Whip contest mini sacensībās, kuras komentēs un vadīs Alex jeb Martiņš Aleksandrovičs. Sportisti savā kolekcijā ir iekļāvuši sarežģītus trikus un  elementus, kā arī,  strādājot  un lecot trijatā, ir gatavi parādīt Ventspils publikai kaut ko vēl neredzētu, atraujoties no 22 metru  tālās rampas, un, veicot vairāk nekā 30 metrus tālu lidojumu gaisā. Jubilejas pasākuma - Motokrosa svētkos savu pirmo iznācienu piedzīvos ventspilnieks Oskars Ābele.

         Supermotokrosa sacensību formāts būs īss, dinamisks un tāpēc arī uzvarētājs grūti prognozējams. Trasē sportistiem  būs  jāpārvar slīpajā  kalna reljefā  uzbūvēti  augsti tramplīni un virāžas, tie būs  ātri un kontaktu cīņām bagāti  braucieni, kas  norisināsies prestižākajās un vissprofesionālākajās - MX1 un MX2 klasēs. Motokrosistiem pusfināla braucienos būs jāizcīna tiesības startēt Super fināla braucienos, kur par VENTBUNKERS Lielo Balvu cīnīsies katras klases ātrākie 15 sportisti. Savu meistarību skatītājiem demonstrēs spēcīgākie Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas ,Holandes un Latvijas  motosportisti. Jāpiebilst, ka  sacensību dalībnieku sastāvā būs sportisti ar 2017. gada Pasaules un Eiropas  čempionāta motokrosā pieredzi un rūdījumu –Prits Ratseps  un  Kristers Drevinskis ,kuri pārstāvēs Ventspils motokluba Rodeo krāsas.  Pirmo reizi  ventspilniekiem atrādīties ieplānojis mājinieks Niks Apfelbaums  MX1 klasē.   Pieredzējušo un atraktīvo holandieti Jeffrey Meurs, kurš piedalījies Superkrosā ASV un Āfrikā redzēsim uz starta MX1 klasē, Lietuvas sportistus  Domantas Jazdauskas  un Nerimantas Juciuss,  Igauņu zvaigznes –  Erki Kahro, Indrek Magi, Lauri Lehtla, Meico Vettik, Zviedriju pārstāvēs eksčempions - Tom  Soderstrom MX1 klasē un MX2 klases sportists Jimmy Lundberg,  bet no  Somijas Ventspilī  ieradīsies MX1 klases braucējs Joni Roos, kā arī šī brīža stiprākie  Latvijas sportisti –Toms Macuks, Arnolds Sniķeris, Elgars Jonass, Leons Kozlovskis, Krists Zicmanis, Haralds Suharževskis  un citi.

Vakara  gaitu  un par  trasē notiekošajām cīņam  komentēs  un vadīs Latvijas TV zvaigzne  Ģirts Timrots, par muzikālo fonu un disko ritmiem uz Lielās skatuves rūpēsies un  nodrošinās DJ Japānis. Afterparty pasākumā jeb naktsballi spēlēs rokgrupa   „BUKS” ar tautā atzītiem mūziķiem un superhītiem. Visā vakara gaitā būs pieejamas Piedzīvojuma Parka  piedāvātās atrakcijas bērniem un pieaugušajiem, kā arī atspirdzinošus  dzērienus un uzkodas varēs baudīt visa   pasākuma garumā.  Šajā jubilejas  reizē organizatori ir iecerējuši un parūpējušies par to, lai „Ventbunkers Balva„ Piedzīvojuma Parkā būtu īsti sporta un kultūras svētki visai ģimenei un neiztiks arī bez pārsteigumiem, jo pasākuma programma ir veidota tā, lai moto sacensības papildinātu muzikālas pauzes, konkursi ar vērtīgām balvām, kā arī 3 reizi notiks pasākuma apmeklētāju popularitāti ieguvušais  - Fanu skrējiens ar devīzi – “Kurš pirmais kalna galā!” Apbalvos pirmos trīs ātrākos skrējējus ,kuri no sacensību starta vietas sasniegs kalna virsotni  Ieeja pasākumā bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem būs bez maksas, pārējiem biļetes cena būs – 7 EUR!

 

Sacensības notiek ar Ventspils pašvaldības finansiālu atbalstu!