Sestdien, 10.jūnijā, plkst.11.00 svinīgā pasākumā Ventspils Piedzīvojumu parkā tika atklāta Baltijā lielākā rodeļu trase -Ventspils rodelis.

Trases atklāšanas brīdis tika atzīmēts ar krāsainu dūmu strūklu šovu un atklāšanas pasākumā jauno rodeli iemēģināja arī Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš un viņa vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, kā arī trases būvētāji un projektētāji. Pasākumaapmeklētājus izklaidēja muzikālā grupa “Laika upe” un cirka mākslinieki.

Iespaidīgā dūmu šova palaišanas brīdī kāda dzirkstele izraisīja sausās zāles aizdegšanos uz kalna nogāzes, vēja un sausuma rezultātā zāle sāka svilt ar liesmu. Aizdegšanos operatīvi, apmēram desmit minūšu laikā, likvidēja Piedzīvojumu parka darbinieki, izmantojot ugundzēšamos aparātus.

Kopējais rodeļu trases garums ir 800 m, bet nobrauciens irvairāk kā puskilomertu, t.i. 580 m garš. Rodeļa kamanas var sasniegt maksimālo ātrumu 40 km/h, bet aptuveni 25 metru augstumā no zemes līmeņa rodeļu trase veido divas 360 grādu virāžas. 

Rodeļa izbraucienā devās arī pieaugušie kopā ar bērniem, jo kamanas ir divvietīgas. Tās ir aprīkotas ar viedo elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskajām bremzēm. Trase darbosies visu gadu. Informācija par jauno rodeli atrodama www.piedzivojumuparks.lv .

Pakalpojumu cenas: bērnam vecumā no 3 līdz 7 gadiem nobrauciens tikai kopā ar pilngadīgu personu  - bez maksas, jauniešiem vecumā no 8 -17 gadiem viena nobrauciena cena ir 3 eiro, bet pieaugušajiem viena nobrauciena cena ir 5 eiro. 

Rodeļu trases būvniecība Piedzīvojumu parkā uz slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzes tika uzsākta 2022.gada 1.jūlijā.

Tā kā iecere par rodeļa izveidi uz slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzes bija lolota jau vairākus gadus, tad šis bija pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” sagatavots investīciju projekts jauna tūrisma pakalpojuma attīstībai Ventspils pilsētā, kas tika realizēts ar valsts budžeta līdzfinansējumu 1,6 miljonu eiro apmērā.