Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā jau sešus gadus pēc kārtas norisinās starptautiskās Supermotokrosa sacensības „Ventbunkers Lielā Balva”!  

Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā supermotokrosa trase ir unikāla ar to, ka tā tiek būvēta katru gadu no jauna  un ir neparasta ar savu sarežģīto rokrakstu, neatkārtojamību un pārskatāmību. Mototrase  gadu no gada  kļūst  garāka un sasniegs kalna virsotni, kur ar lēcienu lejā trauksies motocikli, pa ceļam šķērsojot tramplīnus un virāžas.

Kalna pakājē tiek atvesta un uzstādīta „FMX Freestyle Show” rampa, jeb tramplīns, uz kuras savu meistarību  un galvu reibinošus trikus demonstrē pasaulē labi pazīstami „ Freestyle FMX”  braucēji.

Apmeklētāju ērtībām kalna pakājē tiks izvietotas speciālas pārvietojamās skatītāju tribīnes.

Supermotokrosa sacensību formāts ir īss, dinamisks un tāpēc arī uzvarētājus ir grūti prognozēt. Trasē sportistiem  ir  jāpārvar slīpajā  kalna reljefā  uzbūvēti  augsti tramplīni un virāžas, tie ir  ātri un kontaktu cīņām bagāti  braucieni, kas  norisinās prestižākajās un visprofesionālākajās - MX1 un MX2 klasēs. 

Sacensību organizatori Ventspils motoklubs „RODEO” sadarbībā ar pasākuma ģenerālsponsoru – AS „VENTBUNKERS” un Ventspils pilsētas domi cenšas padarīt šīs sacensības arvien aizraujošākas, daudzpusīgākas kā skatītājiem, tā arī sportistiem.