Sestdien, 12.maijā, Piedzīvojumu parku un pilsētas ielas piepildīja velobraucēji, un jau tradicionāli ar krāšņu velobraucienu tika atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona.

Sacensības notika divās trasēs. Kā pirmie uz starta devās bērni, kuri veica 2,1km trasi, finišā saņemot īpašos sertifikātus un uzlīmes, kā arī kuponu, kurš deva iespēju bez maksas apmeklēt vienu Piedzīvojuma parka atrakciju.

Lielajā distancē uz starta stājās 3000 dalībnieki un ventspilnieki bija īpaši gatavojušies šim braucienam, jo bija padomājuši ne tikai par savu apģērbu, bet arī atbilstoši izrotājuši savus velosipēdus. Ventspils pilsētas ielas tika piepildītas ar smaidošiem un dzīvespriecīgiem cilvēkiem.

Pirms starta dalībniekus un līdzjutējus uzrunāja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Galvenais starts tika dots ar nelielu salūtu un dalībnieki devās pa Ventspils pilsētas ielām 8,7 km garajā trasē. Pēc finiša katrs velosipēdists saņēma īpašo sertifikātu un uzlīmi, kā arī dalībnieki tika cienāti ar sportisku cienastu.

Par jautru noskaņojumu ikvienam rūpējās Ventspils Mūzikas vidusskolas sitamo instrumentu grupa, animāciju tēli ar dažādām aktivitātēm bērniem, Ventspils bērnu vokālie ansambļi „Mazā Prinča planētas” un “Cita planēta”, un grupa „Crazy Dolls”.

Pēc velobrauciena Piedzīvojumu parkā uz skatuves Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs apsveica velobrauciena nomināciju uzvarētājus.

Apbalvoti tika sekojošu nomināciju uzvarētāji:

  • Atraktīvākais velobraucējs – Solvita Zarupska,

  • Krāsainākā velosipēda īpašnieks – Laura Nikolovska;

  • Neprastākā velosipēda īpašnieki – Lapzemes brīvdienas;

  • Atraktīvākā komanda – Ventspils bibliotēka;

  • Skaļākās velobraucējas – BK Ventspils karsējmeitenes;

  • Saliedētākā ģimene – Rimkus ģimene.

Īpaši sertifikāti tika pasniegti arī vairāku Ventspils uzņēmumu kolektīviem un komandām  

Pasākuma kulminācija, kuru gaidīja teju visi velobrauciena dalībnieki, bija izloze, kurā viens laimīgais tika pie galvenās balvas – velosipēda.

Pasākuma laikā  Piedzīvojuma parkā darbojās telts, kurā interesenti tika aicināti noklausīties kardiologa lekciju un saņemt informāciju par sirds un asinsvadu saslimšanu profilaksi, ar eksprestestu palīdzību noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī noteikt savu ķermeņa masas indeksu un veikt asinsspiediena mērījumus.

Pasākums tika organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros!

2018.gada Ventspils vasaras tūrisma un velosezona ir atklāta! 

Apskati fotogaleriju ŠEIT!

Foto: Ventspils Hronikas arhīvs